Sınav komisyonu; Eğitim Üst Kurulu’nun seçeceği derneğin aktif üyesi olan en az 5 yıldır aktif eğitici kadrolarında bulunan (profesör, doçent, şef, şef yardımcısı ve halen çalışır olması) 9 asil 3 yedek üyeden oluşur. Bu üyeler 4 yıl için seçilir.

1. Dönem (15.05.2002 – 20.11.2004)

  • Dr. Derviş Şen
  • Dr. Mehmet Mihmanlı
  • Dr. Selçuk Ünalmışer
  • Dr. Ethem Alhan
  • Dr. Yücel Arıtaş
  • Dr. Sümer Deniz
  • Dr. M. Faik Özçelik
  • Dr. Sabri Selçuk Atamanalp

1. ve 2. sınavda görev alan tüm kişiler (Dr. İskender Sayek, Dr. Ragıp Çam , Dr. Mehmet Oğuz, Dr. Ertan Tatlıcıoğlu, Dr. Cem Terzi, Dr. Rıfat Tokyay, Dr. Sadık Kılıçturgay, Dr. Korhan Taviloğlu, Dr. Faik Çelik)

2. Dönem (20.11.2004 – 23.11.2008)

  • Dr. Semih Baskan
  • Dr. Dursun Buğra
  • Dr. Ragıp Çam (Başkan)
  • Dr. Sadık Kılıçturgay (Sekreter)
  • Dr. Mesut Pekcan
  • Dr. Mehmet Oğuz
  • Dr. İskender Sayek
  • Dr. Cem Terzi
  • Dr. Altan Tüzüner

3. Dönem (23.11.2008 – 01.12.2012)

  • Dr. Seher Demirer
  • Dr. Gökhan Yağcı
  • Dr. Betül Bozkurt
  • Dr. Settar Bostanoğlu
  • Dr. Teoman Coşkun
  • Dr. M. Faik Özçelik
  • Dr. Mehmet Mihmanlı
  • Dr. N. Zafer Cantürk
  • Dr. Mehmet Hacıyanlı

4. Dönem (01.12.2012 – 04.12.2016)

  • Dr. Ömer Alabaz
  • Dr. Seher Demirer
  • Dr. Kenan Erzurumlu
  • Dr. Ali Konan
  • Dr. Münevver Moran
  • Dr. M. Faik Özçelik
  • Dr. M. Fatih Can (Dr. Ahmet Çoker'in istifası üzerine)
  • Dr. Kaya Sarıbeyoğlu
  • Dr. Altan Tüzüner

5. Dönem (04.12.2016 – 04.12.2020)

  • Serap Erel
  • Hülagü Kargıcı
  • Mehmet Fatih Can
  • Oktay İrkörücü
  • Münevver Moran
  • Meryem Günay Gürleyik
  • Havva Belma Koçer
  • Kemal Arslan
  • Volkan Genç