Bu burs için başvurular 31/01/2018 tarihinde sona ermiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi eski öğretim üyelerinden merhum Prof. Dr. Kemal Özden anısına, Özden ailesi tarafından verilen bir burstur.

Kurumlar arası resmi yazışmalardan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Karaciğer-Safra Yolları Cerrahisi Birimi’nde, bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere geçici görevlendirme ile çalışmak üzere kabul edilen genel cerrahi uzmanlarına açıktır.

2018 yılı için başvuruları 31 Ocak 2018 tarihinde son bulacaktır. (Çalışma dönemi 3 aydır. Tercihen Temmuz, Ağustos, Eylül 2018.)

Bursiyerin, önceden belirlenen konudaki klinik araştırmalara katılması ve Pubmed ve Science Citation Index Expanded’e giren dergilerde yayınlanabilecek kalitede en az bir çalışma tamamlaması gerekmektedir.

Başvurular Türk Cerrahi Derneği tarafından kabul edilecek ve değerlendirilecektir.

Her çalışma döneminde bir kişiye burs verilecektir. Aylık burs miktarı 2500 TL’dir. Ayrıca ulaşım giderleri Türk Cerrahi Derneği tarafından karşılanacaktır. 2018 yılındaki ana konu "Küçülen-Kaybolan Karaciğer Kitleleri" olarak belirlenmiştir.

Başvuru Koşulları:

1-40 yaşından genç olmak
2-Türk Cerrahi Derneği üyesi olmak
3-Türk Cerrahi Derneği Yeterlik Kurulu Belgesi olmak
4-İngilizce dilini yeterli düzeyde kullanabildiğini belgelemek, (YÖK DİL en düşük 80 puan, YDS en düşük 80 puan, TOEFL en düşük 96 puan, benzer sınavlarda alınabilecek maksimum puanın %80’inden fazla puan almak)

İstenilen belgeler
1-Özgeçmiş ve eserler listesi
2-İki adet referans mektubu
3-Yukarıdaki başvuru koşullarının sağlandığını gösteren belgeler

Prof. Dr. Kemal Özden Bursu için başta oğulları Prof. Dr. İlgin Özden ve Uzm. Dr. Seha Özden olmak üzere Özden ailesine çok teşekkür ederiz.

 

 

Bu burs için başvurular 31/01/2018 tarihinde sona ermiştir.