Bu kursa başvurmak için üye girişi yapmalısınız.

Kursun Amacı

Türk Cerrahi Derneği, bu kurs ile eğitimlerine yeni başlamış 2. yıl cerrahi asistanlarına eğitimlerinin başlangıcında uzmanlık eğitimi, güvenli cerrahi, temel cerrahi aletlerin tanıtımı ve kullanımı, düğüm atma teknikleri, cerrahi yara, yara kapama teknikleri ve sütürler, ameliyathane kuralları, koter kullanımı, direnler, cerrahi el yıkama, önlük ve eldiven giyme, ameliyatta asistans, hindi modeli üzerinde yara debridmanı gibi bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

TCD Temel Cerrahi Eğitimi Kursu’nun merkezi Ankara’da TCD binasıdır. Kurslar Ankara’da dernek merkezinde devamlı ve periyodik olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıca İstanbul, İzmir ve Diyarbakır diğer kurs merkezleri olarak belirlenmiştir.

Temel Cerrahi Eğitim Kursu, genel cerrahi asistanları ile beraber diğer cerrahi branş asistanlarının da kayıt yaptırabileceği tek günlük bir kurstur. Kurs ücretsiz olup kursu tamamlayan asistanlara Türk Cerrahi Derneği’ nin hazırlamış olduğu sertifika verilecektir. Kursa katılmak isteyen ilk iki yıl içindeki asistanların kendileri için uygun olan kursa web sitemizden kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Bu konu kursun katılımcı sayılarının belirlenmesi ve sağlıklı bir kurs ortamı sağlanması açısından son derece önemlidir.

Kurs Tarihi ve Yerleri

Tarih

Yer

3.3.2018

Ankara (Türk Cerrahi Derneği)

31.3.2018

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

8.9.2018

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

10.11.2018

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

22.12.2018 Ankara (Türk Cerrahi Derneği)

Kurs Eğitmenleri

Op. Dr. Niyazi Karaman Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Doç. Dr. Ramazan Yıldız Gülhane E.A.H
Op. Dr. Aydın Yavuz Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Op. Dr. Murat Urkan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Op. Dr. Harun Karabacak Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Op. Dr. Muharrem Öztaş Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi
   

 

'ın katkılarıyla

 

Bu kursa başvurmak için üye girişi yapmalısınız.